Ogrodzenia oraz okna aluminiowe – systemy alarmowe do domów: oferta | Łódź Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Nowoczesne systemy Nice Home Security

 

 

Dla większości z nas priorytetem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sobie, swoim domownikom oraz swojemu mieniu. Zamontowanie w swoim domu antywłamaniowych drzwi czy rolet, które utrudnią dostęp nieproszonym gościom jest tylko pierwszym krokiem w zabezpieczeniu całego domu. Coraz częściej decydujemy się więc na zainstalowanie wysokiej jakości systemu alarmowego. Niestety olbrzymia ilość dostępnych na rynku urządzeń znacznie utrudnia wybór optymalnego dla nas rozwiązania.

 

 

Chyba każdy z nas chciałby, aby jego dom był oazą spokoju i bezpieczeństwa. Same chęci jednak nie wystarczą i aby skutecznie zniechęcić potencjalnych intruzów ważne jest, by nasz dom posiadał odpowiednie zabezpieczenia, które w skuteczny sposób utrudnią wtargnięcie nieproszonym gościom. Pierwszym krokiem do zrealizowania postawionego sobie celu na pewno jest wybór solidnych, antywłamaniowych drzwi wejściowych, które będą zaopatrzone w atestowane zamki, oraz okien, najlepiej zabezpieczonych odpowiednimi roletami. Bardzo istotne jest jednoczesne wprowadzenie kompleksowych zabezpieczeń. Nie ma sensu montaż wysokiej klasy drzwi antywłamaniowych, jeśli nie uda nam się w taki sam sposób zabezpieczyć otworów okiennych. Bo co przyjdzie nam z doskonałych drzwi, jeśli bez problemu będzie można wyważyć okno? Albo po co nam wysokiej klasy rolety antywłamaniowe, jeśli zamek w drzwiach od piwnicy będzie można otworzyć śrubokrętem? Zabezpieczając nasz dom przed włamaniem, konieczne jest dogłębne przemyślenie tematu i wyeliminowanie możliwie wszystkich słabych punktów ochrony w swoim domu. Należy także pamiętać, że nawet najwyższej jakości okna i drzwi antywłamaniowe nie dają stuprocentowej pewności, że nikomu nie uda się przez nie przedostać. Warto jest więc dodatkowo rozważyć montaż systemu alarmowego, który aktywuje się w momencie, w którym padnie pierwsza linia obrony.


Radiowo czy po kablu?
Jedną z podstawowych decyzji, które będziemy musieli podjąć w momencie wyboru konkretnego systemu alarmowego jest sposób komunikacji pomiędzy czujkami a centralą sterującą. Do tej pory największą popularnością cieszyły się połączenia kablowe, znaczący w ostatnim czasie rozwój technologii radiowej sprawił jednak, że obecnie coraz większą popularność zdobywają systemy, w których do komunikacji pomiędzy poszczególnymi elementami zestawu używa się fal radiowych. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest fakt, że przy ich montażu nie trzeba kuć ścian w celu ukrycia kabli. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala więc na uniknięcie zbędnego bałaganu oraz dodatkowych kosztów związanych z instalacją. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na zamontowanie systemu alarmowego, który idzie „po kablu”, raz zamontowany system ma bardzo ograniczone możliwości modyfikacji ustawienia poszczególnych modułów. W przypadku rozwiązania bezprzewodowego, instalacja alarmu nie tylko przebiega szybko i bez zbędnych kłopotów, ale również w dowolnym momencie możemy zmienić ustawienie czujek.
Przykładem zestawu bezprzewodowego jest system alarmowy Nice Home Security, któremu zaufała rodzina znanej dziennikarki, Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej. „Wiedzieliśmy od dawna, że ochrona naszego domu jest koniecznością. Szukaliśmy takiego systemu, który będzie jak najbardziej skuteczny, ale i nie będzie wymagał żadnych modyfikacji w wykończonym już domu. Montaż alarmu trwał zaledwie jeden dzień! W żaden sposób nie zakłócił naszego normalnego dnia, a co najważniejsze obyło się bez uciążliwych instalacji”. Istotną wadą większości systemów bezprzewodowych jest jednak istniejąca możliwość „podsłuchania” sygnału. Wada ta może być wykorzystana do ich unieszkodliwienia. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby tego typu systemy posiadały odpowiednie zabezpieczenia. Wspomniany alarm Nice Home Security został wyposażony w system stałego nadzorowania oraz skanowania transmitowanych sygnałów, dzięki czemu połączenie pomiędzy centralką a czujkami jest całkowicie zabezpieczone przed ewentualną ingerencją, dając nam tym samym gwarancję bezpieczeństwa.

Pełna kontrola i wszechstronność
Kolejną ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas systemu alarmowego, jest sposób, w jaki informuje on o wykryciu zagrożenia. Najprostszym i cały czas najpopularniejszym sposobem jest włączanie się syreny alarmowej, która nie tylko daje znać o włamaniu, ale również może odstraszyć potencjalnych złodziei. Takie zabezpieczenie nie zawsze jest jednak wystarczające. Nie zawsze bowiem gdy nie ma nas w domu, mamy pewność, że obecni są nasi sąsiedzi i że ktoś będzie miał szansę taki alarm usłyszeć. Nie mamy także gwarancji, że w przypadku włączenia syreny alarmowej ktoś powiadomi odpowiednie służby. Aby ograniczyć ryzyko niezauważenia przez kogoś włączenia systemu alarmowego nowoczesne systemy alarmowe, takie jak Nice Home Security, zostały wyposażone w moduł telefoniczny (kablowy lub GSM), który o włączonym alarmie informuje bezpośrednio właściciela domu lub wyznaczone przez niego osoby. W momencie wykrycia zagrożenia centralka systemu wysyła wiadomość (głosową lub SMS) pod zdefiniowane wcześniej numery telefonów, co pozwala szybko zareagować i zapobiec włamaniu. „Żyjemy szybko, często jesteśmy poza domem, dlatego komunikacja z systemem alarmowym przez telefon komórkowy to dla nas idealne rozwiązanie” – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Komunikacja pomiędzy systemem alarmowym a użytkownikiem może przebiegać dwukierunkowo. Używając telefonu możemy nawiązać połączenie z centralką, aby sprawdzić i zmienić jej ustawienia, sterować urządzeniami elektrycznymi, światłami, automatyką, a nawet nasłuchiwać odgłosów w jej otoczeniu. Daje nam to pełną kontrolę nie tylko nad alarmem, ale i całym domem, nawet jeśli nie znajdujemy się akurat w jego pobliżu.
Oczywiście włamanie to nie jedyna rzecz, jaka grozi domowi czy mieszkaniu pod nasza nieobecność, dlatego stojąc przed wyborem alarmu warto zwrócić uwagę, czy ma on również możliwość informowania nas o takich niebezpieczeństwach jak pożar czy zalanie. Wspomniany już system Nice Home Security ma możliwość współpracy z różnorodnymi rodzajami czujników. Można do niego podpiąć np. fotooptyczny detektor dymu czy czujkę wody, która pozwoli nam szybko zareagować na zalanie domu.
Wybór odpowiedniego do naszych oczekiwań systemu alarmowego to niełatwa decyzja, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, konieczne jest dogłębne przemyślenie i analiza naszych potrzeb i wymagań. Źle dopasowany alarm może dać nam tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. Fachowe dobranie wszystkich komponentów, może z kolei uczynić z naszego domu prawdziwą twierdzę, która skutecznie będzie odstraszała wszystkich potencjalnych intruzów, a nam zapewni spokojny sen, nawet jeżeli aktualnie będziemy się znajdować setki kilometrów od domu.

System Nice Home Security obejmuje centrale alarmowe, bezprzewodowe i przewodowe syreny alarmowe, czujki, miniaturowe centralki sterujące, wielofunkcyjną klawiaturę oraz piloty. Komunikacja między poszczególnymi urządzeniami odbywa się drogą radiową, dwukierunkowo, jednocześnie na dwóch częstotliwościach (433 i 868 Mhz), zapewnia to niezawodną i bezpieczną łączność.

System Nice Home Security:

Elementy systemu: całkowicie autonomiczne; posiadają własne źródła zasilania i nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej; wszystkie komunikują się ze sobą bezprzewodowo,

Skład systemu: centrale alarmowe, syreny (wew. i zewn.), czujki, piloty.

Zastosowanie: sterowanie funkcjami systemu alarmowego, sterowanie różnorodnymi urządzeniami automatyki bramowej jak napędy do bram wjazdowych czy garażowych oraz sterowanie roletami itp.

Centrale występują w wersjach z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowym. Pozwala to na pełne wykorzystywanie systemu nawet w miejscach, w których ograniczony jest dostęp do sieci 230 V. Możliwość zastosowania rozwiązań całkowicie bezprzewodowych lub mieszanych rozwiązań radiowo-przewodowych gwarantuje maksymalną elastyczność instalacji nawet w miejscach, w których utrudnione jest poprowadzenie okablowania. Komunikacja między urządzeniami odbywa się drogą radiową, dwukierunkowo na dwóch częstotliwościach jednocześnie 433 i 868 Mhz (Dual Band). Zapewnia to niezawodną i bezpieczną łączność. Informacje o zdarzeniach alarmowych oraz sterowanie centralą odbywa się poprzez wbudowane moduły komunikacji PSTN i GSM.

Czujki służą do kontroli obiektów i środowiska, w którym zostały zainstalowane oraz do transmisji raportów zdarzeń do centrali. Dostęp do szerokiej gamy czujek daje ogromny wybór sposobu zabezpieczenia naszego domu oraz szerokie spektrum reakcji na powstałe wewnątrz systemu bodźce. W celu skutecznej ochrony, czujki którymi dysponujemy należy rozmieścić w punktach strategicznych pomieszczenia, tzn. w pobliżu drzwi, okien, rolet, ganków itp. Jednocześnie można zastosować nawet do 99 czujek. Jeżeli czujki zostaną połączone w pary za pomocą funkcji "AND", może ich być nawet dwa razy więcej. Czujki, w zależności od potrzeb i konfiguracji działania całości systemu alarmowego, skojarzone są ze strefami A, B i C centrali.

Przeznaczone są do sygnalizowania wtargnięcia oraz do odstraszania intruzów. Sygnały dźwiękowe o dużym natężeniu (114dB lub 116dB) informują otoczenie o zaistniałym zdarzeniu, a wbudowana lampa dodatkowo wskazuje źródło donośnego dźwięku. Sygnalizatory informują także dźwiękowo i świetlnie o uzbrojeniu bądź rozbrojeniu systemu.

Piloty i klawiatury umożliwiają aktywację i dezaktywację central alarmowych oraz mogą być wykorzystywane do sterowania innymi odbiornikami w systemie. Dwukierunkowa komunikacja z 64-bitowym kodem zmiennym (kodem dynamicznym) wysyła i odbiera sygnały potwierdzające wykonanie czynności w bezpieczny i pewny sposób. Centrale radiowe przeznaczone są do sterowania urządzeniem elektrycznym, zasilanym napięciem sieci, takim jak na przykład oświetlenie czy silniki sterujące rolety zewnętrzne oraz tym podobne urządzenia. Sterowanie centralką może być realizowane przy pomocy pilotów, czujek, klawiatur oraz central alarmowych. Centrala dysponuje wejściem umożliwiającym również sterowanie za pomocą zewnętrznego przycisku.

SPECYFIKACJE TECHNICZNE:

> Akcesoria / wzmacniacz, modem/ >

> Czujki >

> Centrale >

> Sterowanie >

> Syreny >