Bramy garażowe uchylne Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Bramy garażowe uchylne

 

Bramy uchylne osadzone są w ościeżnicy zbudowanej z profili stalowych, którą mocuje się bezpośrednio do ścian garażu. Użyte profile są jednocześnie prowadnicami (bocznymi), po których przesuwa się mechanizm unoszący bramę. Niektóre bramy garażowe mają dwie dodatkowe prowadnice (górne), które są mocowane do sufitu garażu. Po prowadnicach poruszają się rolki zamocowane w górnych narożnikach bramy. Niestety zabierają one dużo więcej miejsca pod sufitem. Bramy uchylne wyposażone są natomiast w sprężyny, dzięki którym wystarczy tylko zainicjowanie ruchu, a dalej brama zamyka się lub otwiera już sama – nawet gdy jest duża i ciężka. Minusem zastosowania takiego rodzaju bramy jest sposób jej otwierania. Bramy uchylne podczas otwierania wysuwają się przed lico budynku, nie można więc do nich zbyt blisko podjeżdżać i samochód trzeba zatrzymywać około 1,5 m przed bramą. Ich zastosowanie wymaga więc odpowiednio długiego podjazdu.

 

Prosta obsługa, trwałość i wyjątkowe bezpieczeństwo: nasze klasyczne bramy uchylne już od lat wyznaczają standardy pod względem doskonałego funkcjonowania, wysokiej jakości i przemyślanych rozwiązań szczegółowych. Bramy uchylne firmy Normstahl posiadają nie tylko doskonały stosunek ceny do wartości użytkowej, lecz przynoszą jeszcze w sumie wiele decydujących korzyści przy remontach lub budowie nowych garaży. Brama uchylna firmy Normstahl jest autentycznym wyrobem markowym. W ten sposób decydujesz się na najwyższy komfort, jakość i niezawodność. I decydujesz się na kompetencje i 60-letnie doświadczenie wiodącego europejskiego producenta bram garażowych.

 

Nawet model klasyczny może się czasami spodobać całkiem niekonwencjonalnie: W pełni ocynkowana brama uchylna PROMINENT z poszyciem z blachy stalowej dostępna jest bez dopłaty w 5 różnych kolorach. Na przykład w kolorze białe aluminium lub brązowa sepia. Zgodnie z Twoim gustem i występującymi już elementami architektonicznymi. Wszystkie elementy stalowe bram uchylnych firmy Normstahl są ocynkowane, poszycia bram są zamocowane ozdobnymi nitami aluminiowymi lub skręcane. Bramy nie posiadają połączeń spawanych, a zatem antykorozyjne powłoki cynkowe nie są nigdzie "przepalone". Powierzchnie poszyć stalowych pokryte podwójną warstwą lakieru piecowego przyczyniają się do długiej trwałości bram i nie dają żadnych szans korozji.

 

Bramy uchylne WIŚNIOWSKI to klasyka wśród bram na polskim rynku, które od 25 lat cieszą się wielka popularnością. Obecnie firma WIŚNIOWSKI posiada najszerszą ofertę wzorów bram uchylnych w Europie. Bramy dostępne są w przetłoczeniu poziomym, pionowym i skośnym o różnych szerokościach. Bogata kolorystyka i okleiny pozwalają uzyskać efekty wizualne bliskie bramom segmentowym. Dodatkowo uchylne bramy garażowe WIŚNIOWSKI można wyposażyć na wiele sposobów, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w sektorze przemysłowym jak i prywatnym. Istotną cechą uchylnych bram garażowych Wiśniowski jest możliwość zamontowania ich na  tzw. "ościeżnicy renowacyjnej", dzięki czemu można uniknąć konieczności dostosowywania garażu pod wymiar bramy.