Bramy garażowe rolowane Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Bramy garażowe rolowane

 

Zastosowanie rolowanej bramy garażowej jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem. Taki typ bramy doskonale nadaje się do montażu zarówno w domach nowych, jak i w domach już istniejących. Ważną ich zaletą jest duża oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama rolowana jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w miejscach, w których jest bardzo krótki podjazd do garażu lub w których podjazd prowadzi wprost na ulicę. Jej zastosowanie w znaczny sposób poprawia bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz nie ogranicza widoczności. Pożądany dopływ światła zapewnić można poprzez montaż w pancerzu profili z przeszkleniem. Bramy rolowane są standardowo wyposażone w automatyczny napęd oraz w przełącznik kluczykowy lub centralę z pilotem. W przypadku braku prądu istnieje możliwość awaryjnego podniesienia bramy za pomocą korby. Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem.

 

Komfort zapewnia wyposażenie bramy w silnik, który jest w standardowym wyposażeniu każdej bramy automatyczne rolowanej, bez dopłaty. Sterowanie odbywa się za pomocą wyłączników zamontowanych na ścianie tuż przy bramie. Jako dodatkowe wyposażenie można zamówić zdalne sterowanie za pomocą pilota. Fotokomórka zamontowana w świetle bramy, połączona bezpośrednio z napędem gwarantuje bezpieczeństwo osób oraz przedmiotów znajdujących się w świetle wjazdu.

 

 

Właściwy poziom oświetlenia wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe w prowadnicach oraz uszczelka przykręcana do nadproża gwarantują mniejsze straty ciepła w garażu.

 

 

 

 

Brama automatyczna rolowana jest konstrukcją wykorzystująca technologie nawijania kolejnych sekcji bramy na wał nawojowy. Całość nawiniętej bramy mieści się w kasecie nawojowej umieszczonej nad otworem bramowym. Wielkość kasety uzależniona jest od wysokości bramy i wynosi odpowiednio dla bram o wysokości do 3 m – 30 x 30 cm, oraz dla bram wyższych niż 3m –35 x 35 cm. Siłownik bramy jest zamknięty wewnątrz obudowy i jest niewidoczny dla użytkownika. Konstrukcja taka pozwala na bardzo wszechstronne zastosowanie i montaż w wielu miejscach w których nie ma możliwości instalacji innych bram. Często bramy rolowane są montowane na zewnątrz otworu bramowego. W takim przypadku brama nie zajmuje żadnego miejsca wewnątrz garażu. Do produkcji bram rolowanych w wersji garażowej stosuje się profile aluminiowe wypełnione pianką poliuretanową stanowiącą izolator termiczny i akustyczny. Profile są dostępne w kilkunastu kolorach oraz w wersjach drewnopodobnych. Sterowanie bram rolowanych garażowych najczęściej odbywa się za pomocą pilota, a awaryjne otwieranie za pomocą mechanizmu korbowego umieszczonego wewnątrz garażu. Wyposażeniem niezbędnym bramy jest układ fotokomórek zabezpieczających przed zamknięciem bramy na osoby lub rzeczy będące w linii pracy bramy.

PROFIL BRAMOWY PA 77 Wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Nacisk został położony na walory zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profili; odpowiednia grubość blachy pozwala zbudować stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów, sprawiają iż powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą jest jego duża trwałość i nieduży ciężar. W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.