Bramy segmentowe boczne TOP Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Bramy segmentowe boczne TOP

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w swoim domu bram segmentowych typu TOP. Dzięki zastosowaniu w nich prowadzenia bocznego wymagane jest jedynie minimalne nadproże, co pozwala na tylko częściowe jej otwarcie. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim zimą, gdy zależy nam na utrzymania ciepła w garażu. Unikalna konstrukcja daje możliwość zamontowania bramy garażowej o szerokości do 12 m (dwie połówki zsuwane do siebie). Jak w większości bram marki Normstahl, brama boczna ryglowana jest dwoma zapadkami. Segmentowe bramy garażowe TOP dostępne są w wielu standardowych kolorach, ponadto wszystkie objęte są 10-letnią gwarancją. Wszystkie bramy tej serii – podobnie jak w przypadku bram serii Secura – izolowane są pianką o grubość sekcji 40 mm.

Dla kogo przeznaczone są bramy segmentowe boczne TOP?

Bramy boczne docenią przede wszystkim osoby bardzo często korzystające z garażu, szczególnie w ruchu pieszym. Bramę można otworzyć na dowolną szerokość aby wyjechać motocyklem, rowerem czy też po prostu przejść. Nie ma więc potrzeby otwierania całej bramy. Izolacja jest identyczna jak w przypadku serii EURO więc brama garażowa doskonale nadaje się do ogrzewanych garaży w budynkach. TOP jest też doskonałą alternatywą jeśli chcesz wykorzystać miejsce nad otworem wjazdowym.

WZORY :

TOPLINE TOPSTYLE TOPCLASSIC TOPTREND TOPTWIN TOPFLAIR

Normstahl oferuje bramy serii EURO w 14 kolorach standardowych! Każdy z tych kolorów możesz zamówić bez dopłat, natomiast zamawiając bramę o standardowym wymiarze w kolorze białym (RAL9016) otrzymasz niższą cenę! Powierzchnia paneli wykończona okleiną, wykonaną z wysokogatunkowej folii, oryginalnie i wiernie imitującą fakturę drewna lub kamienia. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, tylko w firmie Normstahl bez żadnej dopłaty! Dekory dla bram serii EURO dostępne są dla wszystkich sześciu wzorów poszyć, niezależnie od wielkości bramy!

Jasna kość słoniowa, zbliżony do RAL 1015

Zieleń mchu, zbliżony do RAL 6005

Zieleń jodły, zbliżony do RAL 6009

Szary metalik, zbliżony do DB 703

Szary sygnalizacyjny, zbliżony do RAL 7004

Szary antracyt, zbliżony do RAL 7016

Jasnoszary, zbliżony do RAL 7035

Brązowa ochra, zbliżony do RAL 8001

Brązowy, zbliżony do RAL 8003

Brązowa sepia, zbliżony do RAL 8014

Białe aluminium, zbliżony do RAL 9006

Szare aluminium, zbliżony do RAL 9007

Biały komunikacyjny, zbliżony do RAL 9016

Biały wiąz 010

Dąb mediterana 020

Jesion nordycki 030

Dąb piaskowy 040

Kasztan 050

Złoty dąb 060

Ciemny dąb 070

Mahoń 080

Dąb mokka 090

Dąb grafitowy 100

Wenge 110

Marmur serena 500

Łupek grafitowy 600

KLAMKA ZEWNĘTRZNA
Standardowo Normstahl dostarcza bramę z klamką zewnętrzną w kolorze srebrnym. Na życzenie (bez dopłaty) możesz wybrać czarną, a jeśli żadna z nich nie spełnia Twoich oczekiwań do wyboru są jeszcze dwie inne: pozłacana lub imitacja stali szlachetnej (obie za dopłatą). Jeśli zdecydujesz się na bramę w wersji automatycznej a w Twoim garażu jest przewidziane jakieś inne, awaryjne wejście (przejście z budynku, dodatkowe drzwi wejściowe) możesz całkowicie zrezygnować z klamki zewnętrznej podnosząc w ten sposób swoje bezpieczeństwo.
Srebrna Czarna Imitacja stali szlachetnej Pozłacana
Standardowa na życzenie bez dopłaty za dopłatą za dopłatą

TECHNIKA

BEZPIECZEŃSTWO TWOJE I TWOJEGO DOMU
Nie tylko myślimy o Twoim bezpieczeństwie, także je zapewniamy: pełnej długości osłona przed zmiażdżeniem palców i osłony zawiasów zapewniają bezpieczeństwo przy otwieraniu i zamykaniu bramy. Segmenty bramy i profile są tak ukształtowane, że ani wewnątrz ani na zewnątrz nie powstają między nimi niebezpieczne szpary. W ten sposób wykluczone jest ryzyko zranienia przy obsłudze bramy. Podwójny mechanizm ryglowania zapewnia doskonałą ochronę antywłamaniową. Możesz zupełnie spokojnie jechać na urlop, a i tak dostatecznie utrudnisz życie włamywaczom.

unikalne prowadzenie bramy

Ze względu na swoją konstrukcję bramy TOP mogą być prowadzone w niestandardowy sposób (rysunki schematyczne poniżej). Każda brama tego typu wymaga indywidualnego podejścia do montażu aby maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje seria TOP.

SCHEMAT DZIAŁANIA BRAMY OD WEWNĄTRZ PROFIL DOLNY Z ROLKĄ PROWADZĄCĄ

SPOSOBY PROWADZENIA BRAMY SEGMENTOWEJ BOCZNEJ

gwarancja

Normstahl udziela 10 lat gwarancji na bramy segmentowe boczne TOP pod warunkiem dokonywania okresowych przeglądów konserwacyjnych przez Autoryzowany Punkt Serwisowy (zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez producenta). Podczas przeglądu dokonywana jest konserwacja i smarowanie wszelkich elementów ruchomych oraz sprawdzana jest poprawność montażu. Regulowane są elementy które tego wymagają tak aby Twoja brama była ciągle jak nowa!