Bramy rolowane Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Bramy rolowane

Bramy rolowane zbudowane są z profili poziomych o długościach odpowiadającym szerokości bramy. Na całej swej długości, profile te kojarzone są ze sobą zawiasowo. Przeznaczeniem bram rolowanych jest zamknięcie lub oddzielenie pomieszczeń, ochrona przed hałasem i wahaniami temperatury oraz zabezpieczenie przed wandalizmem i włamaniem. Bramy rolowane przemysłowe zakładane są do budynków przemysłowych, usługowych i handlowych. Są niezwykle skutecznym sposobem zamknięcia pomieszczeń. Wyróżnia je też wysoka estetyka wykonania. Bramy roletowe, dzięki swej zwartej budowie, nadają się do montażu niemal w każdym pomieszczeniu. W ich pobliżu mogą pracować inne urządzenia, np.: suwnica, podnośnik. Bramy montowane są bezpośrednio za otworem, nie zajmują miejsca przed wjazdem, jak również w pomieszczeniu, a do ich zamontowania potrzebne jest jedynie 540 mm nadproża.

Brama rolowana to już klasyka wśród bram przemysłowych. Polecana w takich miejscach, w których twarde warunki pracy wymuszają wytrzymałość i solidność wykonania. Za wyborem bramy rolowane przemawia sprawdzona na przestrzeni lat konstrukcja, możliwość mocowania za lub przed otworem, jak również elastyczność jej pancerza, który wytrzyma nie jedno zderzenie, które przecież zdarza się często w codziennym zamieszaniu. Bramy rolowane stanowią tym samym idealny wybór w przypadku wysokich otworów, np. w halach stoczniowych, terminalach kontenerowych, halach targowych i zakładach remontowych.

Bramy rolowane przemysłowe zajmują wyjątkowo niewiele miejsca nad otworem, ponieważ zwinięty pancerz jest bardzo kompaktowy. Jest to szczególnie istotna cecha w przypadku hal wyposażonych w suwnice lub wysoko wysuwane wózki widłowe, podnośniki, a także nisko zawieszone niezbędne instalacje budowlane.Brama roletowa standardowo wyposażona jest w trójfazowy siłownik kompaktowy w komplecie z kasetą sterującą "góra - stop - dół", zasilany napięciem 400 V. Modułowa budowa sterowania pozwala na rozbudowanie jego funkcji o dodatkowe elementy. Wyposażenie opcjonalne to m. in.: zamek szyfrowy, czytnik kart magnetycznych, zdalne sterowanie nadajnikiem (pilotem). Aby doświetlić ciemne pomieszczenie warto pomyśleć o bramie z profilami przeszklonymi. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Dzięki profilom przeszklonym można również kontrolować teren przed bramą bez konieczności jej otwierania. Możliwość zamontowania przeszklenia podnosi dodatkowo estetykę wykonania bramy. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają: krawędziowa optyczna listwa bezpieczeństwa, fotokomórki oraz sygnalizacja świetlana. Ponadto siłownik wyposażony jest w korbę do awaryjnego otwierania oraz w system chwytaków elektromagnetycznych (hamulec bezpieczeństwa). Kaseta sterująca "góra-stop-dół" zapewnia łatwą i sprawną obsługę bramy, a jej praca jest zawsze pod kontrolą.

PROFIL 77mm

PROFIL 77mm Z PRZESZKLENIEM