Kurtyny paskowe Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe wykonane są z nasuwających się na siebie pasków z miękkiego PCV, odpornego na działanie promieni UV. Mogą występować w dwóch typach: standardowym i chłodniczym. Pozwala to na stosowanie ich w pełnym zakresie temperatur (-45/+60°C). Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla chłodni, magazynów czy zakładów przetwórstwa spożywczego. Pozwalają na właściwą ochronę składowanych materiałów przed zmiennymi warunkami środowiska (np. przed promieniowaniem cieplnym, niską temperaturą czy wysoką wilgotnością powietrza) oraz przed hałasem, kurzem, pyłem, owadami i przeciągami. Pasy z miękkiego PCV można stosować w każdym miejscu, niezależnie od częstotliwości ruchu, ze względu na ich doskonałą elastyczność i wytrzymałość mechaniczną. Zawiesia kurtyny PCV wykonane są wyłącznie ze stali kwasoodpornej.

Drzwi wahadłowe są nadal popularne, gdyż przy stosunkowo niskich kosztach zakupu zapewniają wysoki standard użytkowy. Chronią one bardzo dobrze przed zimnem, hałasem oraz przeciągami. Straty ciepła, a tym samym i koszty energii zostają znacznie zredukowane. Specjalna szyna z rolką prowadzącą i sprężyną zapewnia doskonałą szczelność i silny docisk w chwili, gdy drzwi znajdują się w pozycji zamkniętej.
Kurtyny drzwiowe w magazynach (wjazdowe, wewnętrzne); kurtyny w bramach wyładunkowych; kurtynyw chłodniach, zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego; kurtyny spawalnicze; kurtyny w układach: brama - kurtyna; pomagają oszczędzać energię poprzez zatrzymywanie temperatury i kontrolę przepływu ciepłego (zimnego) powietrza; ograniczają przedostawanie się dymu, oparów i kurzu pomiędzy pomieszczeniami hali; stanowią barierę dla dźwięku: redukują poziom hałasu o 25 - 30 dB; są odporne na działanie promieniowania UV (możliwość stosowania w bramach zewnętrznych); odznaczają się bardzo dobrą elastycznością i wytrzymałością mechaniczną; przepuszczają światło słoneczne do wnętrza obiektów; posiadają zaokrąglone krawędzie, co chroni użytkowników przed skaleczeniami (zwiększa komfort pracy);wymagają minimum zabiegów konserwacyjnych;