Bramy harmonijkowe Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Bramy harmonijkowe

Oferowane przez Aluminium Profilsystem z Łodzi produkty firmy Hörmann to szeroka gama możliwości doboru wypełnień szklanych i panelowych. Wszystkie oferowane przez nas rodzaje wypełnień można zastosować zarówno do bram ocieplanych, jak i do bram nieocieplanych. Grubość wypełnienia wynosi od 4 do 40 mm, natomiast maksymalny ciężar wypełnienia wynosi 40 kg/m2.
W zależności od tego, czy brama ma być bardziej czy mniej przeszklona, szklane i panelowe pola wypełnień można kształtować i rozmieszczać w dowolny sposób, np. wypełnienie panelowe może być umieszczone wyłącznie w dolnym rzędzie. Oczywiście możliwe jest także całkowite wypełnienie panelowe bramy. Przy planowaniu rozmieszczenia wypełnień niebagatelną rolę odgrywa aspekt architektoniczny.

 

 

 

Aluminiowe bramy harmonijkowe Hörmanna mają niewiele zużywających się elementów. Śrubowe połączenia w miejscach, gdzie elementy bramy stykają się ze sobą, ułatwiają ich naprawę i konserwację. Szczególnie zalecane są do stosowania w halach o niskich częstotliwościach przejazdu, do niskich nadproży oraz tam, gdzie należy wykluczyć obciążenie stropu. Bramy te dostarczamy do 8000 mm szerokości i 5000 mm wysokości.

 

 

 

 

 

Już w fazie projektu należy zaplanować różne schematy składania. W zależności od szerokości wzgl. liczby skrzydeł bramę dostosowuje się do wymogów odbiorcy i ilości wolnego miejsca z boku.
Ściskane profile aluminiowe są eloksalowane i na życzenie powlekane wysokiej jakości farbą proszkową w wielu kolorach palety RAL. Różne rozmieszczenie szczelin oraz łączone wypełnienia szklane i panelowe umożliwiają indywidualny podział bramy.

Bramy harmonijkowe Hörmanna są dostępne zarówno z, jak i bez izolacji cieplnej. Obie wersje charakteryzują się głębokością montażową równą 60 mm i szerokością profili wynoszącą 110 mm. W wersji ocieplanej izolację tworzą stabilne mostki, wykonane ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu.