Rolety pod zabudowy firmy Aluprof w systemie RKS (nadprożowym) Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Rolety pod zabudowy firmy Aluprof w systemie RKS (nadprożowym)

Rolety zewnętrzne - System RKS (nadprożowy)
Do budynków na etapie projektu.
Rolety typu RKS są zbudowane z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, która gwarantuje lepszą izolację termiczną. Profile aluminiowe wyposażone są w system perforacji, zapewniający swobodną wymianę powietrza w pomieszczeniu. Rolety zewnętrzne można montować zarówno do już istniejących okien i drzwi, jak i w trakcie budowy, umieszczając specjalnie w tym celu ocieploną skrzynkę w nadprożu otworu okiennego lub drzwiowego. Montaż w trzech etapach, całkowite osłonięcie kasety i prowadnic przez elewację, wysokie właściwości izolacyjne, wysoka estetyka.

ZASTOSOWANIE
Podczas budowy obiektu (przygotowanie na etapie projektu).
WYGLĄD I ZASADA DZIAŁANIA:

MECHANIZM PODNOSZENIA:

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:
Kaseta wykonana z twardych kształtek styropianowych usztywnionych prętami stalowymi 4 mm z warstwą supremy stanowiącej nośnik tynku. Dobór kaset RKS uzależniony jest m.in. od grubości i typu muru, wysokości otworów okiennych oraz typu pancerza rolety przewidzianego do zabudowy.
Ze względu na fakt, że ustawienie rolokasety wyznacza miejsce osadzenia okna we wnęce, należy decydować o wyborze jednego typu kasety dla całego budynku. Długość rolokasety przyjmuje się najczęściej jako wymiar wnęki plus 200 mm na jej podparcie (100 mm po obu stronach wnęki).

Montaż systemu RKS odbywa się w trzech etapach:

ETAP I: osadzanie kasety RKS
ETAP II: montaż prowadnic
ETAP III: montaż pancerzy i sterowań elektrycznych

System nadprożowy RKS

Przekrój techniczny rolety RKS w ścianie wielowarstwowej Przekrój skrzynki RKS
1. Warstwa elewacyjna 1. 4 mm stal żebrowana
2. Tynk zewnętrzny 2. Styropian
3. Ocieplenie 3. Listwa aluminiowa tynkowa
4. Nadproże warstwy elewacyjnej 4. Kotwice wzdłużne skrzynki
5. Szyna tynkowa zewnętrzna
6. Klapa rewizyjna
7. Szyna tynkowa wewnętrzna
8. Trawersa uniwersalna
9. Warstwa wyrównawcza z zaprawy lub wyszpałdowanie cegłą
10. Tynk wewnętrzny
11. Nadproże warstwy nośnej
12. Strop
13. Ocieplenie
14. Warstwa nośna ściany

ETAP I: osadzanie kasety RKS

Montaż kasety RKS przed osadzeniem okna: łatwiejszy i bezpieczniejszy ze względu na większą możliwość precyzyjnego ustawienia RKS-u nie zapewnia jednak takiej sztywności połączenia z nadprożem jak w rozwiązaniu omówionym wcześniej. Kasetę umieszczamy już po wykonaniu nadproży w przygotowanych uprzednio otworach, po czym uszczelniamy dookoła pianką montażową. Bardzo ważne jest wypoziomowanie i dokładne podparcie kasety podczas jej osadzania.
Montaż podczas wznoszenia murów: jest to najczęściej stosowany sposób montażu kaset RKS. Zapewnia trwałe i sztywne połączenie z nadprożem wymagając jednak dużej staranności przy wykonywaniu szalunku (bardzo ważne jest odpowiednie podparcie kasety).
Ważne wskazówki montażowe :

ETAP II: montaż prowadnic

Przed montażem okien należy na ich górnej krawędzi zamontować kształtownik do mocowania pokrywy rewizyjnej.
Prowadnice aluminiowe posiadają przekrój w kształcie litery "L" i przykręcane są do bocznej krawędzi ramy przed osadzeniem okna w otworze okiennym.
Prowadnice PCV mocowane są przy pomocy specjalnych wkrętów do ramy okna od czoła a następnie, jako zestaw osadzane w otworze okiennym.

ETAP III: montaż wyposażenia RKS

Przed przystąpieniem do montażu wyposażenia rolet w systemie RKS, konieczne jest dokonanie pomiaru wnęki okiennej, co możliwe jest dopiero po wykonaniu tynków wewnętrznych oraz zamontowaniu parapetów.
Jednocześnie montaż pancerza rolety wraz z uzbrojeniem oraz zamknięciem kasety pokrywą rewizyjną jest ostatnim elementem systemu.

PROFILE

DOSTĘPNE KOLORY