Rolety zewnętrzne pod zabudowy firmy Aluprof typu SKT Opoterm Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Rolety zewnętrzne pod zabudowy firmy Aluprof typu SKT Opoterm

Rolety zewnętrzne naokienne typu SKT Opoterm, instalowane są na etapie osadzania stolarki okiennej. Przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej, przed osadzaniem ich we wnęce. Dzięki dostępności wielu różnych rozwiązań technicznych system ten umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic. Można zastosować zabudowę od wewnątrz, od zewnątrz, zabudowę całkowitą lub dzięki dużej gamie oklein możliwe jest także niezabudowywanie jej wcale. W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi. Dostęp do klapy rewizyjnej montuje się w wewnętrznej części budynku.

 Więcej informacji na stronie producenta

 

Rolety podtynkowe - Spośród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku osłon okiennych rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również do obiektów już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, wymagają jednak wykonania wcześniej wnęki w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonywać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócenia prywatności domowników.

Przesłony zewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność użytkowania.

 

We współczesnym budownictwie coraz większą uwagę przykłada się do odpowiedniej izolacji termicznej poszczególnych elementów budynku. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz wzrostu cen energii cieplnej temat izolacyjności zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Dowodem tego jest dynamicznie rosnąca liczba domów energooszczędnych oraz pasywnych. Rolety naokienne stanowiąc integralną część nowoczesnych technologii budowlanych istotnie poprawiają izolację termiczną budynku, dając wymierne korzyści w okresie letnim oraz zimowym. Rolety zewnętrzne umożliwiają uzyskanie optymalnej izolacji termicznej, która latem zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym  przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej.

 

 

Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym rolety zewnętrzne zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, znacząco obniżając koszty jego ogrzewania (nawet do 30%).

Okna przepuszczają do 80% promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne już przed szybą, niedopuszczając do nagrzewania się pomieszczeń. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach.