Automatyka do rolet oraz silniki sterowania: rolety dzienne i zewnętrzne: Łódź Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Silniki i sterowania firmy Somfy

 

 

Dlaczego wybieramy napędy Somfy ?
Firma Somfy obecnie działa w 45 krajach na całym świecie. Jest to firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji napędów oraz automatyki do bram i osłon okiennych. Powstała w 1960 roku na południu Francji. Od tego czasu stale stara się zwiększać swój potencjał techniczny oraz zasięg działania. W tej chwili firma Somfy jest niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie.

W przyfabrycznych laboratoriach firmy stale powstają i są testowane nowe rozwiązania techniczne. Aby wyeliminować potencjalne wady konstrukcyjne, przeprowadza się liczne testy symulacyjne i wytrzymałościowe. Poszczególne elementy sprawdzane są także bezpośrednio po wyprodukowaniu na taśmach montażowych. Wszystkie produkty posiadają wszystkie certyfikaty zgodności z obowiązującymi normami technicznymi oraz normami bezpieczeństwa.

Napędy rurowe Somfy stanowią optymalne rozwiązanie do każdego rodzaju rolet, bram czy krat rolowanych. W asortymencie firmy jest dostępnych ponad 400 odmian napędów przeznaczonych do najróżniejszych sposobów montażu. Napęd rurowy montowany jest w rurze nawojowej. Charakteryzuje go wyjątkowo cicha praca. Napęd roletowy można zamontować również w roletach i markizach już istniejących. Napędy rurowe Somfy pracują w niewidoczny dla użytkowników sposób, i niezawodnie wykonują swoje zadanie. Międzynarodowe atesty świadczą o wysokim standardzie, jakości i bezpieczeństwie produktu.

Czytaj więcej: Silniki i sterowania firmy Somfy

Silniki i sterowania firmy Nice

 

Co o silnikach powinni wiedzieć klienci?
Do wyboru są trzy rodzaje silników :

1. Silniki sterowane przewodowo z tzw. mechanicznymi krańcówkami.

Sterowane są włącznikiem klawiszowym i należą do najprostszego rodzaju silników. Sterowanie tego typu silnikiem wymaga obserwacji ruchu rolety w trakcie pracy. Mechaniczne krańcówki zliczają bowiem tylko liczbę obrotów silnika i nie potrafią samoczynnie zatrzymać silnika po natrafieniu na przeszkodę.

 

 

Instalacja elektryczna: Do miejsca gdzie chcemy umieścić wyłącznik klawiszowy należy doprowadzić zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem, natomiast od wyłącznika do rolety prowadzimy przewód czterożyłowy.

2. Silniki sterowane radiowo z mechanicznymi krańcówkami.

Tego typu rolety wprawiane są w ruch przy pomocy włącznika radiowego, który może być umieszczony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Przy stosowaniu tego typu silnika, jeżeli chcemy wprawić w ruch w jednym momencie większą ilość rolet, musimy się najpierw upewnić, że nie natrafią one po drodze na żadne przeszkody.

Instalacja elektryczna: Do rolety doprowadzamy zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem.

3. Silniki sterowane radiowo z elektronicznymi krańcówkami + wieszaki blokujące.

Ruch rolety sterowany jest elektronicznym enkoderem, który zapamiętuje jakie dokładnie obciążenia występują w poszczególnych fazach ruchu. Jeżeli w międzyczasie nastąpi zmiana obciążeń, silnik samoczynnie się zatrzyma. Tego typu silniki stanowią najlepsze rozwiązanie do pracy w instalacji centralnego sterowania.

Instalacja elektryczna: Do rolety doprowadzamy zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem.

Możliwe jest także zainstalowanie dodatkowego siłownika z tzw. „NHK”, tzn. z awaryjnym ręcznym podnoszeniem. Umożliwia on, w przypadku braku napięcia, ręczne poruszanie rolety. Najczęściej siłowniki z NHK stosowane są do napędu rolet garażowych i rolet, które zamykają istotne ciągi komunikacyjne.

Czytaj więcej: Silniki i sterowania firmy Nice

Silniki i sterowania firmy Mobilus Motor

 Firma MOBILUS MOTOR specjalizuje się w produkcji i dystrybucji siłowników rurowych do rolet, markiz i bram oraz akcesoriów związanych z szeroko rozumianymi osłonami przeciwsłonecznymi.

Czytaj więcej: Silniki i sterowania firmy Mobilus Motor