Silniki i sterowania firmy Somfy Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Silniki i sterowania firmy Somfy

Dlaczego wybieramy napędy Somfy ?
Firma Somfy obecnie działa w 45 krajach na całym świecie. Jest to firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji napędów oraz automatyki do bram i osłon okiennych. Powstała w 1960 roku na południu Francji. Od tego czasu stale stara się zwiększać swój potencjał techniczny oraz zasięg działania. W tej chwili firma Somfy jest niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie.

W przyfabrycznych laboratoriach firmy stale powstają i są testowane nowe rozwiązania techniczne. Aby wyeliminować potencjalne wady konstrukcyjne, przeprowadza się liczne testy symulacyjne i wytrzymałościowe. Poszczególne elementy sprawdzane są także bezpośrednio po wyprodukowaniu na taśmach montażowych. Wszystkie produkty posiadają wszystkie certyfikaty zgodności z obowiązującymi normami technicznymi oraz normami bezpieczeństwa.

Napędy rurowe Somfy stanowią optymalne rozwiązanie do każdego rodzaju rolet, bram czy krat rolowanych. W asortymencie firmy jest dostępnych ponad 400 odmian napędów przeznaczonych do najróżniejszych sposobów montażu. Napęd rurowy montowany jest w rurze nawojowej. Charakteryzuje go wyjątkowo cicha praca. Napęd roletowy można zamontować również w roletach i markizach już istniejących. Napędy rurowe Somfy pracują w niewidoczny dla użytkowników sposób, i niezawodnie wykonują swoje zadanie. Międzynarodowe atesty świadczą o wysokim standardzie, jakości i bezpieczeństwie produktu.

System TAHOMA® to kolejny krok w automatyzacji „inteligentnego domu”. TAHOMA® to prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs do zarządzania, pozwalający na sterowanie automatyką roletową, bramową czy markizami przy użyciu komputera, tabletu lub smartfona. Zgodny z wieloma protokołami komunikacji radiowej. Dzięki systemowi TAHOMA® możesz zarządzać swoim wyposażeniem w domu, w pracy czy na urlopie nie martwiąc się o pogodę czy bezpieczeństwo.

Tahoma - interfejs użytkownika

Link do strony producenta

io-homecontrol

"DOM INTELIGENTNY" to rynek szybko rozwijający się. Poprzez współdzielenie nowego, dwukierunkowego protokołu radiowego io-homecontrol z innymi dużymi producentami wyposażenia domu, Somfy daje niezawodne i elastyczne rozwiązanie dla "domu inteligentnego", dostępne dla wszystkich.

System io-homecontrol® potwierdza strategię firmy Somfy, która dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Home Motion to automatyka domowa stworzona na nowo – prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwukierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy. Somfy potwierdza w ten sposób również swoją rolę, jako twórcy rozwiązań dopasowanych do rozwijającego się rynku: innowacyjnych, trwałych, o dużej wartości dodanej dla klientów i partnerów.

Możliwość rozbudowy: dom staje się domem "io ready" od pierwszego urządzenia"

Dzięki io-homecontrol każdy może adaptować swoje urządzenia domowe we własnym tempie. Klient będzie mógł wyposażyć dom w pierwsze urządzenie w systemie "io" z pilotem. Może to być na przykład markiza na tarasie. Następnie będzie mógł sukcesywnie uzupełniać wyposażenie o zmechanizowane rolety lub inne urządzenia zgodne ze standardem io-homecontrol, dzieląc inwestycję na etapy.

Somfy oferuje pełną gamę napędów "io", dzięki którym otwierane elementy domowe mogą się komunikować. Szeroki wachlarz poleceń i automatyki umożliwia spersonalizowanie instalacji i sprawia, że życie codzienne przebiega bez zakłóceń i jest pozbawione zbędnych ograniczeń.

Obecnie firma Somfy wykorzystuje technologię io-homecontrol do wielu zastosowań domowych, takich jak: rolety, zasłony, bramy wjazdowe, drzwi garażowe, oświetlenie... po to, aby zapewnić komunikację i współdziałanie instalacji pomiędzy sobą, a także z innymi urządzeniami znanych producentów sprzętu domowego.

System io Telis Composio io Telis Composio io

Easy Sun io Impresario Chronis io Skitter io

RODZAJE SILNIKÓW ROLETOWYCH

ALTEA RTS

ALTUS 50

ARIES

ILMO WT

LT NHK

OREA 50

OXIMO RTS

VEGA NHK

ST 30

SOLUS

OXIMO RTS PRZEKRÓJ

LT 50 PRZEKRÓJ

Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem jest przełącznik czasowy, który wyśle sygnały do odbiorników o wcześniej zaprogramowanych porach. Uzupełnieniem nadajnika Centralis RTS jest Chronis RTS, który jest w pełni automatycznym sterowaniem do rolet. Zamyka i otwiera je zgodnie z zaprogramowanymi godzinami lub w zależności od stopnia nasłonecznienia. Chronis RTS pracuje nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu.
Dzięki wbudowanemu programowi Security następuje losowe przesunięcie godziny otwarcia i zamknięcia rolet o ok. 15 min. Pozwala to stworzyć wrażenie obecności domowników. Dodatkowy program Cosmic steruje siłownikami według zmieniających się w ciągu roku godzin wschodów i zachodów słońca.
Niezakłócony odbiór: Częstotliwość pracy i kod zmienny dynamicznie.

Sterowanie pojedyncze i grupowe.

Inteo IB jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy trzeba sterować wszystkimi roletami z jednego miejsca. Można to zrobić przez naciśnięcie przycisku, lub w pełni automatycznie. Inteo IB daje możliwość sterowania każdej z rolet pojedynczo.

Centralis Uno IB

Sterowanie centralne jest dobrym rozwiązaniem, jednak jeszcze lepszym jest dodatkowa możliwość sterowania każdej z rolet pojedynczo. Inteo IB daje możliwość odłączenia poszczególnych rolet z centralnego systemu sterowania przez wyłączenie automatyki i sterowanie roletą niezależnie za pomocą Centralisa Uno IB.

Chronis IB

Inteo IB steruje wszystkimi roletami jednocześnie z jednego sterownika. Do tego rodzaju sterowań należy Chronis IB posiadający funkcje przełącznika czasowego lub dodatkowa czujnika słoneczno-zmierzchowego. Chronis IB steruje roletami samodzielnie. Podnosi je lub opuszcza zgodnie z wcześniej zaprogramowanymi godzinami a program Cosmic uwzględnia również zmieniające się godziny wschodu i zachodu słońca w ciągu całego roku. Chronis IB można obsługiwać także manualnie. Chronis IB pracuje w ciągu dnia i nocy. Nawet wtedy gdy nikogo nie ma w domu. Dzięki wbudowanemu programowi Security następuje losowe przesunięcie godziny otwarcia i zamknięcia rolet do ok. 15 min. Pozwala to stworzyć wrażenie obecności domowników.

Sterowania pojedyncze.

Za pomocą sterowań z serii inteo Uno można sterować pojedynczą roletą przez naciśnięcie przycisku lub w pełni automatycznie. Zdecyduj sam: Inis Uno, Inis Duo, Memoris Uno czy Chronis Uno.

Inis Uno

Za pomocą przełącznika inteo Inis Uno i Inis Duo można sterować roletą wg indywidualnych potrzeb. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk przełącznika Inis Uno, aby roleta została podniesiona, opuszczona lub zatrzymała się w dowolnym miejscu.

Inis Duo

Dokładnie tak samo funkcjonuje Inis Duo, z tym jednak wyjątkiem, że za jego pomocą możemy sterować dwiema roletami.

Memoris Uno.

Memoris Uno potrafi jeszcze więcej. Jest przełącznikiem , który pracuje w 24-godzinnym cyklu. Po przyciśnięciu zapamiętuje on godzinę otwarcia lub zamknięcia rolety i powtarza te polecenia w 24-godzinnym rytmie. Oznacza to, że bez względu na to czy jesteś w domu, czy nie, roleta zostanie automatycznie, o stałej porze podniesiona lub opuszczona. Aby zmienić te godziny wystarczy wyłączyć automatykę. Memoris Uno oferuje ponadto możliwość ustawienia dwóch dowolnych pozycji komfortowych.

Chronis Uno L

Dzięki zastosowaniu przełącznika automatycznego Chronis Uno rolety poruszają się automatycznie. Otwiera on i zamyka je dokładnie i niezawodnie według nastawionego programu. Opcją jest czujnik z automatyką słoneczno-zmierzchową, który sam decyduje o zamknięciu lub otwarciu rolet. Dodatkowy program "Cosmic" steruje siłownikami według zmieniających się czasów wschodu i zachodu słońca. Nawet w momencie braku prądu Chronis Uno nie traci zaprogramowanych wcześniej ustawień przez okres do 10 dni.

Sterowanie radiowe RTS

Za pomocą inteo RTS można sterować roletami centralnie lub każdą oddzielnie. Można tworzyć grupy np. sterować oddzielnie roletami znajdującymi się po wschodniej i po zachodniej stronie budynku. Można sterować z różnych punktów i zmieniać je dowolnie, według życzenia-istnieje wiele możliwości. Zbędne jest przy tym okablowanie, gdyż inteo RTS jest sterowaniem radiowym. Każda roleta posiada swój odbiornik, do którego docierają sygnały wysyłane za pomocą pilota lub innego układu sterującego.

Centralis RTS

Polecenia wysyłane są za pomocą pilota lub nadajnika znajdującego się na ścianie. Przez naciśnięcie klawisza sygnały wysyłane są drogą radiową do odpowiedniego odbiornika.

Nadajnik Centralis RTS znajduje zastosowanie tam, gdzie chcemy sterować pojedyncze siłowniki, ich grupy lub wszystkie na raz.

PILOTY

Telis 16 RTS Telis 6 Chronis RTS Telis 4 Patio Telis 4 Soliris Patio


Telis 4 Soliris Patio Situo RTS Telis Soliris Patio Telis4 Modulis

Dodatkowo można sterować rolety za pomocą pilota jednokanałowego Telis 1 RTS Pure lub pięciokanałowego Telis 4 RTS Pure.
Za pomocą pilota Telis 1 RTS Pure można wysyłać sygnały do pojedynczego odbiornika lub centralnie do wszystkich odbiorników. Telis 4 RTS Pure stwarza możliwość sterowania pojedynczego, grupowego lub centralnego.

Sterowania markiz.

Markizy z "korbką" już na zawsze odeszły do lamusa. Nie musisz codziennie męczyć się ze zwijaniem markizy, nie musisz wstawać aby ochronić się przed słońcem. Markizy z napędami Somfy zapewnią Ci doskonały komfort przez cały rok. Wyposażone w automatyczne sterowanie umożliwiają regulację za pomocą pilota, mogą również być częścią systemu Home Motion. A teraz wyobraź sobie: leżysz na tarasowym leżaku czytając książkę, słońce zaczyna natarczywie wyglądać zza chmur. Ale Ty tego nie widzisz, ponieważ Twoja automatyczna markiza z czujnikiem słonecznym sama się rozwinęła! Taki komfort w połączeniu s wysoką jakością i niezawodnością zapewniają wyłącznie produkty Somfy. Czym jest jakość dla Somfy w odniesieniu do napędów do markiz?

czujniki słoneczne, automatycznie sterujące markizą wraz ze zmianą nasłonecznienia

czujniki wiatrowe, zapobiegające rozerwaniu markizy (automatycznie zwijają markizę w przypadku silnego wiatru)