Silniki i sterowania firmy Nice Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Silniki i sterowania firmy Nice

Co o silnikach powinni wiedzieć klienci?
Do wyboru są trzy rodzaje silników :

1. Silniki sterowane przewodowo z tzw. mechanicznymi krańcówkami.

Sterowane są włącznikiem klawiszowym i należą do najprostszego rodzaju silników. Sterowanie tego typu silnikiem wymaga obserwacji ruchu rolety w trakcie pracy. Mechaniczne krańcówki zliczają bowiem tylko liczbę obrotów silnika i nie potrafią samoczynnie zatrzymać silnika po natrafieniu na przeszkodę.

Instalacja elektryczna: Do miejsca gdzie chcemy umieścić wyłącznik klawiszowy należy doprowadzić zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem, natomiast od wyłącznika do rolety prowadzimy przewód czterożyłowy.

2. Silniki sterowane radiowo z mechanicznymi krańcówkami.

Tego typu rolety wprawiane są w ruch przy pomocy włącznika radiowego, który może być umieszczony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Przy stosowaniu tego typu silnika, jeżeli chcemy wprawić w ruch w jednym momencie większą ilość rolet, musimy się najpierw upewnić, że nie natrafią one po drodze na żadne przeszkody.

Instalacja elektryczna: Do rolety doprowadzamy zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem.

3. Silniki sterowane radiowo z elektronicznymi krańcówkami + wieszaki blokujące.

Ruch rolety sterowany jest elektronicznym enkoderem, który zapamiętuje jakie dokładnie obciążenia występują w poszczególnych fazach ruchu. Jeżeli w międzyczasie nastąpi zmiana obciążeń, silnik samoczynnie się zatrzyma. Tego typu silniki stanowią najlepsze rozwiązanie do pracy w instalacji centralnego sterowania.

Instalacja elektryczna: Do rolety doprowadzamy zasilanie 230 V trzyżyłowym przewodem.

Możliwe jest także zainstalowanie dodatkowego siłownika z tzw. „NHK”, tzn. z awaryjnym ręcznym podnoszeniem. Umożliwia on, w przypadku braku napięcia, ręczne poruszanie rolety. Najczęściej siłowniki z NHK stosowane są do napędu rolet garażowych i rolet, które zamykają istotne ciągi komunikacyjne.

Nicescreen jest pierwszym inteligentnym systemem do automatyzacji rolet i markiz; pomaga oszczędzić Twój cenny czas i pieniądze oraz ograniczyć Twój wysiłek. Automatyka Nice'a sprawi że nigdy więcej nie będziesz miał zmartwień, nawet jeśli będziesz z dala od domu: system używa czasowego programatora, dzięki któremu możesz nastawić czas i sposób działania markiz oraz rolet. Czujnik słońca i wiatru zamyka markizy gdy szybkość wiatru przekracza zaprogramowaną wartość oraz gdy światło słoneczne przekracza ustalony limit jasności.

Dzięki doświadczeniu rozwijamy produkty, które już teraz swoimi rozwiązaniami wybiegają daleko w przyszłość: są niezawodne, posiadają wyrafinowane, innowacyjne cechy dając w pełni zautomatyzowany, inteligentny system.