Systemy fasadowe Aluminumap
biuro@aluminiumap.com.pl
(42) 651 89 96

Systemy fasadowe

Fasady szklane przeznaczone są do użytku w budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej a także w budynkach mieszkalnych. Okna aluminiowe będące częścią składową fasady dzielimy: ze względu na rodzaj profili, ze względu na ilość skrzydeł (jednoskrzydłowe bądź dwuskrzydłowe), otwieralność (stałe, uchylne, rozwierane, uchylno-rozwierane, podnoszone lub przesuwane). Podobnie jak witryny, profile fasady mogą być malowane na dowolny kolor RAL. Standardowo w fasadach stosuje się szkło antisol (przeciwsłoneczne) w różnych kolorach: niebieskie, zielone, grafitowe, brązowe.

 


  

Fasady szklane zbudowane są na systemach słupowo-ryglowych, zapewniających odpowiednią sztywność dla całej konstrukcji. W przypadku konieczności uzyskania większej wytrzymałości statycznej (np. w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru) stosuje się dodatkowe wzmocnienie w postaci rdzenia w profilu słupa.  

 

 

Rodzaje stosowanych przeszkleń:

 Obiekty wykonane w systemie fasadowym charakteryzują się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła ( Uf = 1,4 - 1,7 W/m2K )

  

Więcej informacji o systemach fasadowych znajdziesz na stronie producenta

 

Witryny szklane


 

Aluminiowe witryny szklane to obecnie najpopularniejsza forma wystaw sklepowych. Duże powierzchnie szyby w połączeniu z szerokim profilem aluminiowym zapewniają stabilność konstrukcji i maksymalne doświetlenie pomieszczenia sklepowego. 

 

 

 

 

W zależności od tego, czy witryna jest wewnętrzna czy zewnętrzna stosuje się profile z przegrodą termiczną lub bez niej. Witryny mogą być malowane proszkowo w dowolny kolor z palety RAL, okleinowane lub malowane strukturalnie stosownie do aranżacji sklepu. Dodatkowo drzwi przejściowe witryny mogą być doposażone w akcesoria dostosowane do indywidualnych potrzeb: w pochwyty, gałki, samozamykacze, pasy nieprzezierne czy dodatkowy zamek. 

 

 

 

     

 

                Wykonujemy witryny i fasady w dowolnym kolorze RAL